Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj82
Wczoraj152
W ciągu tygodnia850
W ciągu miesiąca2736
Odwiedzin ogółem353851

Powered by Kubik-Rubik.de
Sobota, 17 Sierpień 2019
19:10:06

Ćwiczenia polsko - czeskie "WAGON" w Nysie

27 lutego około godziny 9:00 rozpoczęły się ćwiczenia polskich i czeskich strażaków w ramach projektu: "Wspólne zarządzanie konkretnymi zagrożeniami w regionie Jesenik - Nysa".

Organizatorem ćwiczeń była KP PSP w Nysie wspólnie z Urzędem Miejskim w Nysie. W ćwiczeniach uczestniczyły jednostki zawodowych i ochotniczych straży pożarnych z Jesenika, zastępy z JRG w Nysie oraz OSP Rusocin, Niwnica, Gierałcice i Jarnołtówek.
Założeniem ćwiczeń był wypadek z udziałem pociągu towarowego i 2 samochodów osobowych. Poszkodowanych w wypadku było 10 osób. Działania przy wypadku prowadzili strażacy ochotnicy z Polski i Czech. Działania polegały głównie na ewakuacji osób z rozbitych pojazdów, segregacji poszkodowanych (tzw. triage) i udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Kolejnym zdarzeniem było uszkodzenie jednej z cystern kolejowych, z której wyciekała nieznana substancja. Działania ratownictwa chemicznego przy wycieku prowadzili strażacy zawodowi z Czech wspólnie z JRG Nysa oraz OSP Gierałcice. Polegały one na identyfikacji substancji (aceton), następnie uszczelnieniu płaszcza cysterny i wykonaniu przepompowania cieczy do podstawionej innej cysterny kolejowej.
W działania bezpośrednio zaangażowanych było ponad 60 strażaków.

Ćwiczenia przeprowadzono na terenie bocznicy kolejowej należącej do firmy Waggonbau Polska Sp. z o.o. w Nysie.

Zdjęcia: UM w Nysie