Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj121
Wczoraj173
W ciągu tygodnia864
W ciągu miesiąca2805
Odwiedzin ogółem309761

Powered by Kubik-Rubik.de
Piątek, 14 Grudzień 2018
13:55:24

Pogoda


No data available
Nysa
--- °C
[Szczegóły]

Otwarcie magazynu przeciwpowodziowego

W piątek 15 marca 2013 r. odbyło się uroczyste otwarcie magazynu przeciwpowodziowego. Magazyn został utworzony na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Paczkowie. 

W uroczystym otwarciu uczestniczył  Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Stanisław Rakoczy, Opolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Karol Stępień, Starosta Nyski Adam Fujarczuk, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych województwa opolskiego, funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Nysie, przedstawiciele  samorządu Powiatu Nyskiego i gmin powiatu. W magazynie zgromadzony został sprzęt, który może zostać wykorzystany w działaniach powodziowych oraz związanych z usuwaniem skutków powodzi i innych dużych zagrożeń na terenie powiatu. Środki na organizację magazynu w wysokości prawie 600 tysięcy złotych Powiat Nyski pozyskał z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. 

W magazynie znajdują się:

- motopompa wysokiej wydajności z systemem przewoźnym, osuszacze, zestaw oświetleniowy, agregaty prądotwórcze wyposażenie osobiste płetwonurka (3 komplety), centrala oraz kabloliny do łączności przewodowej podczas prac podwodnych, łódź ratunkowa, namiot ewakuacyjny pneumatyczny, przenośny system zapór przeciwpowodziowych.