Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj9
Wczoraj147
W ciągu tygodnia538
W ciągu miesiąca4623
Odwiedzin ogółem342890

Powered by Kubik-Rubik.de
Czwartek, 20 Czerwiec 2019
05:30:43

Otwarcie magazynu przeciwpowodziowego

W piątek 15 marca 2013 r. odbyło się uroczyste otwarcie magazynu przeciwpowodziowego. Magazyn został utworzony na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Paczkowie. 

W uroczystym otwarciu uczestniczył  Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Stanisław Rakoczy, Opolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Karol Stępień, Starosta Nyski Adam Fujarczuk, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych województwa opolskiego, funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Nysie, przedstawiciele  samorządu Powiatu Nyskiego i gmin powiatu. W magazynie zgromadzony został sprzęt, który może zostać wykorzystany w działaniach powodziowych oraz związanych z usuwaniem skutków powodzi i innych dużych zagrożeń na terenie powiatu. Środki na organizację magazynu w wysokości prawie 600 tysięcy złotych Powiat Nyski pozyskał z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. 

W magazynie znajdują się:

- motopompa wysokiej wydajności z systemem przewoźnym, osuszacze, zestaw oświetleniowy, agregaty prądotwórcze wyposażenie osobiste płetwonurka (3 komplety), centrala oraz kabloliny do łączności przewodowej podczas prac podwodnych, łódź ratunkowa, namiot ewakuacyjny pneumatyczny, przenośny system zapór przeciwpowodziowych.