Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj72
Wczoraj203
W ciągu tygodnia451
W ciągu miesiąca1177
Odwiedzin ogółem419092

Powered by Kubik-Rubik.de
Środa, 8 Lipiec 2020
10:06:44

Wizyta delegacji strażaków z Ukrainy w KP PSP Nysa

W dniach 10 - 11 marca 2016 r. na terenie KP PSP w Nysie gościła z roboczą wizytą delegacja przedstawicieli Departamentu Państwowej Służby Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Województwa Tarnopolskiego na Ukrainie.

W skład delegacji z Tarnopola wchodzili: I zastępca Komendanta Straży Pożarnej Województwa Tarnopolskiego – Igor Pavuk, Komendant Straży Pożarnej miasta Tarnopol – Vitalii Povoroznyk, naczelnik Lekarsko - Ekspertowej Komisji Straży Pożarnej Województwa Tarnopolskiego – Bohdan Yahelsky.

Celem wizyty było nawiązanie kontaktu ze służbami działającymi w sferze bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Gminie Nysa. Wizyta odbyła się w ramach umowy partnerskiej pomiędzy Tarnopolem a Nysą.

Delegacja rozpoczęła wizytę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie od spotkania z kadrą kierowniczą, na czele z Komendantem Powiatowym PSP w Nysie - bryg. mgr inż. Arkadiuszem Kuśmierskim i jego zastępcą, mł. bryg. mgr inż. Pawłem Gotkowskim. W związku z trwającym procesem przekształcenia struktur Państwowej Służby Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na Ukrainie, w kwestii zainteresowania delegacji były rozwiązania, jakie stosowane są w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym (KSRG). Gości interesowały przede wszystkim działania podejmowane w ramach ochrony przed zagrożeniami chemicznymi, biologicznymi, radiologicznymi, nuklearnymi oraz ratownictwo wysokościowe i wodno – nurkowe. Gości oprowadzono po obiektach komendy oraz jednostki, gdzie zademonstrowano sprzęt jakim dysponuje JRG PSP nr 1 w Nysie.

Po zapoznaniu się z warunkami w jakich pracują strażacy oraz wyposażeniem jakim dysponuje JRG PSP nr 1, dowódca Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno - Nurkowego - st. asp. Piotr Nieckarz przedstawił prezentację multimedialną, dotyczącą szkoleń oraz organizowania działań w zakresie wykonywania prac podwodnych prowadzonych przez Państwową Straż Pożarną. Po prezentacji multimedialnej delegacja udała się do miejscowości Nadziejów, gdzie miała możliwość uczestniczyć w ćwiczeniach SGRWN. Następnie udano się do JRG PSP nr 2 w Głuchołazach, gdzie zapoznano gości ze specyfiką pracy oraz wyposażeniem SGRW działającej przy JRG PSP nr 2 w Głuchołazach.

W kolejnym dniu wizyty, delegacja strażaków z Ukrainy wzięła udział w manewrach „PROPAN” w Chróścinie Nyskiej, podczas których zapozorowano wyciek substancji lotnych stwarzających zagrożenie dla mieszkańców Chróściny Nyskiej. W manewrach uczestniczyły jednostki JRG PSP nr 1 Nysa, JRG PSP nr 2 Głuchołazy, JRG PSP nr 3 Paczków, JRG Grodków oraz OSP Chróścina. Ponadto, goście zwizytowali jednostki OSP na terenie Gminy Nysa: OSP Rusocin oraz OSP Niwnica należące do KSRG, w których mogli zapoznać się z wyposażeniem jednostek.

Po zakończeniu wizyty strony wyznaczyły ewentualne kierunki współpracy, możliwości wymiany doświadczeń oraz organizacji wspólnych ćwiczeń w przyszłości.