Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj66
Wczoraj203
W ciągu tygodnia445
W ciągu miesiąca1171
Odwiedzin ogółem419086

Powered by Kubik-Rubik.de
Środa, 8 Lipiec 2020
09:30:47

Gala finałowa II edycji projektu "Przedszkolak Ratuje"

7 czerwca w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie odbyła się finałowa gala II edycji projektu "Przedszkolak Ratuje". Na gali wystąpiły dzieci, które w programach artystycznych zaprezentowały nabyte podczas projektu umiejętności związane z bezpieczeństwem.

W całym przedsięwzięciu wzięło udział prawie 1600 dzieci z 50 przedszkoli powiatu nyskiego. Dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania w innych sytuacjach niebezpiecznych, z jakimi mogą się spotkać na co dzień. Poznawały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia w razie nieobecności osób dorosłych. Obserwowały oraz ćwiczyły akcje ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zadławień a nawet utraty przytomności. Przedszkolaki uczyły się jak należy zgłaszać zdarzenie na numery alarmowe. Zajęcia prowadzili strażacy KP PSP w Nysie, policjanci z KPP w Nysie, studenci kierunku ratownictwo medyczne z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Nysie oraz przedstawiciele CKUiZ w Nysie.

Gościem honorowym gali był Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka, który objął patronatem honorowym akcję „Przedszkolak Ratuje”. Wszystkie przedszkolaki na zakończenie gali otrzymały drobne upominki.