Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj9
Wczoraj147
W ciągu tygodnia538
W ciągu miesiąca4623
Odwiedzin ogółem342890

Powered by Kubik-Rubik.de
Czwartek, 20 Czerwiec 2019
05:30:14

Pożar budynku magazynowego przy ul. Kościuszki - Głuchołazy

08 lipca 2018 roku około godz. 00:29 dyżurny SKKP PSP w Nysie odebrał zgłoszenie o pożarze budynku magazynowego przy ul. Kościuszki w Głuchołazach.

Do zdarzenia zadysponowano: 4 zastępy z JRG PSP nr 2 Głuchołazy, autodrabina SCD-40 z JRG PSP nr 1 Nysa, 2 zastępy z OSP Jarnołtówek, zastęp OSP Gierałcice, autodrabina SD-32 OSP Burgrabice, zastęp OSP Charbielin oraz zastęp OSP Bodzanów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań oraz przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego ustalono w pełni rozwinięty pożar (łącznie z płomieniami na dachu) budynku magazynowego. W wyniku dużego zadymienia, wąskiej zabudowy oraz mocnego oddziaływania termicznego na sąsiednie budynki na prośbę kierującego działaniem ratowniczym patrol Policji ewakuował 50-ciu mieszkańców pobliskiej kamienicy.

Działania gaśnicze polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu na płonący budynek oraz jednego prądu w obronie na sąsiedni budynek od strony południowej, trzech prądów wody w natarciu na płonący budynek oraz czterech prądów w obronie na niższy bezpośrednio przylegający budynek sprzedaży hurtowni od strony północnej. Po ugaszeniu magazynu działania dogaszające prowadzono za pomocą SCD-40, SHD-21 oraz SD-32. Po dogaszeniu i sprawdzeniu całego obiektu kamerą termowizyjną stwierdzono brak zagrożenia pożarowego i zakończono działania.