Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj9
Wczoraj147
W ciągu tygodnia538
W ciągu miesiąca4623
Odwiedzin ogółem342890

Powered by Kubik-Rubik.de
Czwartek, 20 Czerwiec 2019
05:55:51

Pożar budynku mieszkalnego w Mesznie

16 grudnia o godz. 19:35 do SK KP PSP w Nysie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Mesznie (gm. Otmuchów). Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy PSP i 4 OSP (Otmuchów, Wójcice i Łąka).

Pierwszy przybyły zastęp z OSP Otmuchów rozpoczął działania podając prąd wody od strony wejścia głównego. Strażacy zlokalizowali mieszkańca budynku, który znajdował się na zewnątrz w pozycji leżącej. Mężczyzna wcześniej samodzielnie opuścił budynek. Podjęto działania kwalifikowanej pierwszej pomocy (termoizolaja i podanie tlenu), a następnie przekazano poszkodowanego przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Działania gaśnicze prowadzono jednocześnie z przeszukaniem obiektu. Nie stwierdzono innych osób wewnątrz. Dalsze działania polegały na sukcesywnym wynoszeniu nadpalonych elementów wyposażenia w bezpieczne miejsce oraz dogaszaniu ich prądem wody. Aby upewnić się, że pożar został dogaszony, cały obiekt sprawdzono kilkukrotnie kamerą termowizyjną.
Spaleniu i okopceniu uległo wnętrze budynku wraz z wyposażeniem (w tym 2 motocykle oraz kosiarka spalinowa znajdujące się w korytarzu budynku).
Działania trwały ponad 4 godziny.