Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj43
Wczoraj190
W ciągu tygodnia43
W ciągu miesiąca5578
Odwiedzin ogółem410620

Powered by Kubik-Rubik.de
Poniedziałek, 25 Maj 2020
09:15:17

Tragiczny pożar w Nadziejowie

23 listopada 2019 r. o godzinie 17:52 dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Nysie przyjął zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego w Nadziejowie. W początkowej fazie do pożaru zadysponowanych zostało 8 zastępów straży pożarnej.

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu ustalono, że pali się budynek wielorodzinny trzykondygnacyjny (parter, 1 piętro oraz poddasze użytkowe). Ogniem objęta była część pierwszego piętra oraz około 3/4 poddasza. Działania polegały na podaniu prądów wody na pożar w mieszkaniu oraz na poddasze, na które przedostawał się ogień z kondygnacji poniżej. Ze względu na ryzyko zawalenia się części dachu prądy gaśnicze podawano z drabin mechanicznych. W płonącym mieszkaniu znajdował się 9-letni chłopiec. Strażacy odnaleźli go w jednym z pokoi na pierwszym piętrze i ewakuowali przez okno. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przekazano chłopca zespołowi ratownictwa medycznego i przewieziono do szpitala. W trakcie prowadzenia dalszego przeszukania odnaleziono kolejne 2 osoby poszkodowane – nieprzytomne. Pomimo podjętej resuscytacji nie udało się przywrócić czynności życiowych mężczyznom. Obecny na miejscu działań lekarz stwierdził zgon. Ustalono, że w momencie wybuchu pożaru w budynku znajdowało się 10 osób, z czego 7 opuściło go samodzielnie przed przybyciem jednostek straży pożarnej, a 3 zostały ewakuowane przez strażaków PSP i przekazane zespołom ratownictwa medycznego.

Łącznie w działaniach brały udział 23 zastępy jednostek PSP i OSP. Działania trwały niemal osiemnaście godzin, zostały zakończone około godziny 11:00 dnia następnego.

Opracowanie i zdjęcia: mł. kpt. Dariusz Pryga.