Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj115
Wczoraj110
W ciągu tygodnia1061
W ciągu miesiąca688
Odwiedzin ogółem401161

Powered by Kubik-Rubik.de
Nieddziela, 5 Kwiecień 2020
20:32:47

Osoba w wodzie - Jezioro Nyskie

15 marca 2020 roku około godz. 13:21 dyżurny SKKP PSP w Nysie odebrał zgłoszenie o osobie, która znajduje się w wodzie w wyniku wywrócenia się kajaka na Jeziorze Nyskim.

Do zdarzenia zadysponowano 5 zastępów z JRG PSP nr 1 Nysa z dwoma łodziami ratowniczymi oraz specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego „COO” SGRWN Opole.

Po przyjedzie zastępów JRG Nysa zwodowano dwie łodzie ratownicze Państwowej Straży Pożarnej, które wypłynęły w kierunku wskazanym przez osobę zgłaszającą. Po dopłynięciu pierwszej łodzi we wskazane miejsce stwierdzono, iż osoba wzywająca pomocy została wciągnięta na ponton osoby postronnej, która słysząc wołanie mężczyzny podpłynęła do niego prywatnym pontonem. Następnie strażacy przejęli poszkodowanego na łódź i udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Z relacji osoby postronnej mężczyzna znajdował się w wodzie ponad 15 minut. Poszkodowanego przetransportowano na brzeg i przekazano ZRM. W tym samym momencie załoga drugiej łodzi odnalazła zatopiony kajak i odholowała go na brzeg.