Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj3
Wczoraj159
W ciągu tygodnia162
W ciągu miesiąca3051
Odwiedzin ogółem299410

Powered by Kubik-Rubik.de
Wtorek, 23 Październik 2018
05:02:56

Pogoda


No data available
Nysa
--- °C
[Szczegóły]

Zbiórka krwi w ramach akcji "spoKREWnieni służbą"

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie po raz drugi włącza się w akcję zbiórki krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”. Patronat nad tą ogólnopolską akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej.

Akcja związana jest z dniem 1 marca, w którym obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie Niepodległości Polski. Poprzez oddanie krwi wszystkim potrzebującym (chorym i ofiarom wypadków) oddajemy hołd Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Krew można oddać 06 marca 2017 r. w godzinach od 8:00 do 12:00 w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nysie przy ul. Piłsudskiego 47.

Do udziału w zbiórce zachęcamy strażaków PSP, strażaków OSP oraz mieszkańców naszego powiatu. Formacje mundurowe, dla podkreślenia przynależności służbowej, mile widziane w umundurowaniu.

Poniżej link do informacji o akcji na stronie MSWiA.

https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/17019,SpoKREWnieni-sluzba-wspolna-akcja-MSWiA-i-MON-w-holdzie-Zolnierzom-Wykletym.html