Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj6
Wczoraj147
W ciągu tygodnia535
W ciągu miesiąca4620
Odwiedzin ogółem342887

Powered by Kubik-Rubik.de
Czwartek, 20 Czerwiec 2019
04:54:00

Start programu "Przedszkolak ratuje"

13 stycznia 2017 r. bryg. Arkadiusz Kuśmierski - Komendant Powiatowy PSP w Nysie, podpisał umowę partnerską o współpracy przy realizacji projektu o nazwie "Przedszkolak ratuje". To już druga edycja tego programu. Po raz pierwszy z udziałem KP PSP w Nysie.

Akcja "Przedszkolak ratuje” ma na celu uwrażliwienie dzieci od najmłodszych lat na potrzebę zachowania bezpieczeństwa, kształtowania właściwych postaw wobec zagrożenia życia i zdrowia oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pozostałymi realizatorami projektu są: Komenda Powiatowa Policji w Nysie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu Filia w Nysie, Straż Miejska w Nysie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie.

Program skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym w grupach wiekowych 5-6 lat. Faktyczne rozpoczęcie spotkań z dziećmi ustalono na 28 lutego 2017 r., a końcowa gala projektu przewidziana jest na 8 czerwca 2017 r. w Nyskim Domu Kultury.

Udział KP PSP w Nysie będzie polegał na udostępnieniu pomieszczeń do organizacji spotkań w podległych komendzie jednostkach (Nysa, Paczków i Głuchołazy) oraz delegowaniu w miarę potrzeb strażaków do udziału w spotkaniach. Koordynatorem akcji z ramienia komendy jest st. kpt. Grzegorz Mazurkiewicz - zastępca dowódcy JRG w Nysie.