Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Wtorek, 23 Lipiec 2019
20:27:50

Nyski strażak w europejskiej czołówce TFA

Piotr Roezner z KP PSP w Nysie odniósł kolejne sukcesy na arenie międzynarodowej w strażackiej dyscyplinie TFA (Toughest Firefighter Alive - tłum. najtwardszy strażak).

W dniach 08-09 czerwca 2019 r. w Mönchengladbach (Niemcy) odbyły się Mistrzostwa Europy, w których reprezentacja Polski, z Piotrem Roeznerem w składzie, zajęła drużynowo 3 miejsce. Do tego Piotr zajął indywidualnie 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej (M35).

W dniach 27-29 czerwca 2019 roku w Bukfurdo (Węgry), odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier TFA. W zawodach obok zawodników z Węgier uczestniczyli reprezentanci Czech, Niemiec, Rumunii, Słowacji i Polski. Łącznie do zawodów zgłoszonych zostało 160 strażaków. W tych zawodach Piotr Roezner wywalczył 2 miejsce i srebrny medal w swojej kategorii wiekowej, a w klasyfikacji ogólnej (tzw. open) uplasował się tuż za podium na miejscu 4.

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.