Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj66
Wczoraj203
W ciągu tygodnia445
W ciągu miesiąca1171
Odwiedzin ogółem419086

Powered by Kubik-Rubik.de
Środa, 8 Lipiec 2020
09:38:36

Dzień Strażaka w KP PSP w Nysie

12 maja 2016 r. o godz. 13:00 na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Strażaka.

Obchody poprzedzone były Mszą Św. w intencji strażaków i ich rodzin, która odprawiona została o godz. 11:00 w Bazylice Św. Jakuba St. Apostoła i Św. Agnieszki w Nysie. Uroczystość w komendzie rozpoczęła się złożeniem meldunku opolskiemu komendantowi wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej bryg. Markowi Kucharskiemu przez zastępcę komendanta powiatowego mł. bryg. Pawła Gotkowskiego. Następnie komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nysie bryg. Arkadiusz Kuśmierski dokonał otwarcia uroczystości, powitał przybyłych przedstawicieli samorządu powiatowego i samorządów gminnych, służb i instytucji współdziałających z KP PSP w Nysie, delegację strażaków z Jesenika, licznie przybyłych emerytów pożarnictwa oraz strażaków i pracowników komendy. Główną częścią uroczystego apelu było wręczenie odznaczeń i awansów.

Odznaczenia ministra spraw wewnętrznych i administracji otrzymali:

Srebrną odznakę "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej" - Zbigniew Bolechowski
Brązową odznakę "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej" - Czesław Biłobran, Paweł Surowiecki, Kazimierz Kwiczala, Artur Hankus.

Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało: 5 oficerów, 6 aspirantów, 28 podoficerów i 7 strażaków.

Strażacy KP PSP w Nysie zostali również nagrodzeni za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych: przez ministra spraw wewnętrznych i administracji - 1 strażak, opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP – 2 strażaków oraz starostę nyskiego – 12 strażaków. Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście złożyli strażakom podziękowania za wzorowe wywiązywanie się z nałożonych na komendę zadań, życzenia okolicznościowe, a awansowanym i odznaczonym gratulacje. Tradycyjnie licznie przybyłe dzieci ze szkół i przedszkoli okazały swoją fascynację służbą strażaków wręczając im własnoręcznie przygotowane bukiety i laurki. Po zakończeniu uroczystości dzieci chętnie oglądały wozy bojowe i „zasypywały” strażaków rozmaitymi pytaniami.