Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj179
Wczoraj106
W ciągu tygodnia179
W ciągu miesiąca3056
Odwiedzin ogółem354171

Powered by Kubik-Rubik.de
Poniedziałek, 19 Sierpień 2019
19:29:13

Obchody Dnia Strażaka

16 maja 2017 r. o godz. 13:00 na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku opolskiemu komendantowi wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Markowi Kucharskiemu przez zastępcę komendanta powiatowego mł. bryg. Pawła Gotkowskiego. Następnie komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nysie bryg. Arkadiusz Kuśmierski dokonał otwarcia uroczystości, powitał przybyłych posłów, przedstawiciela wojewody opolskiego, przedstawicieli samorządu powiatowego i samorządów gminnych, służb i instytucji współdziałających z KP PSP w Nysie, delegację strażaków z Jesenika, emerytów pożarnictwa oraz strażaków i pracowników komendy. Główną częścią uroczystego apelu było wręczenie strażakom odznaczeń, awansów oraz wyróżnień.

Wręczone zostały:

- nadane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji odznaki "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej" (1 złota, 2 srebrne i 5 brązowych)

- nadane przez zarząd oddziału wojewódzkiego ZOSP RP w Opolu medale "Za zasługi dla pożarnictwa" (1 srebrny, 2 brązowe)

Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało: 5 oficerów, 4 aspirantów oraz 29 podoficerów.

Za szczególne osiągnięcia w służbie 7 strażaków KP PSP w Nysie zostało wyróżnionych nagrodami finansowymi przez starostę nyskiego.

Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście złożyli strażakom podziękowania za wzorowe wywiązywanie się z nałożonych na komendę zadań, życzenia okolicznościowe, a awansowanym i odznaczonym gratulacje. Tradycyjnie licznie przybyłe dzieci ze szkół i przedszkoli okazały swoją fascynację służbą strażaków wręczając im własnoręcznie przygotowane bukiety i laurki. Po zakończeniu uroczystości dzieci chętnie oglądały wozy bojowe i „zasypywały” strażaków rozmaitymi pytaniami.