Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj177
Wczoraj281
W ciągu tygodnia1310
W ciągu miesiąca2997
Odwiedzin ogółem378663

Powered by Kubik-Rubik.de
Piątek, 13 Grudzień 2019
14:51:22

Obchody Dnia Strażaka - 2018

17 maja 2018 r. o godz. 13:00 na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Zastępcy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Witoldowi Trojnarowi przez zastępcę komendanta powiatowego mł. bryg. Pawła Gotkowskiego. Następnie Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nysie bryg. Arkadiusz Kuśmierski dokonał otwarcia uroczystości, powitał przybyłych gości, wśród których byli m. in. przedstawiciele wojewody opolskiego, samorządu powiatowego i samorządów gminnych, służb i instytucji współdziałających z KP PSP w Nysie, emerytów pożarnictwa, strażaków i pracowników komendy oraz licznie zgromadzone dzieci. Główną częścią uroczystego apelu było wręczenie strażakom awansów i wyróżnień.

Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało: 4 aspirantów, 31 podoficerów i 9 szeregowych.

Za szczególne osiągnięcia w służbie starosta nyski wyróżnił nagrodami pieniężnymi 10 strażaków KP PSP w Nysie i 9 strażaków OSP z powiatu nyskiego.

Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście złożyli strażakom podziękowania za wzorowe wywiązywanie się z nałożonych na komendę zadań, życzenia okolicznościowe, a awansowanym i odznaczonym gratulacje. Dzieci ze szkół i przedszkoli okazały swoją fascynację służbą strażaków wręczając im własnoręcznie przygotowane bukiety i laurki. W ten chłodny i mokry dzień, po uroczystości wszyscy chętnie zajadali się ciepłą strażacką grochówką.